Вакуф (Албанија)

село во Албанија

Вакуф — село во источна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар, во округот Пешкопеја и во општината Вафуг.

Вакуф
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

ГеографијаУреди

ИсторијаУреди

ДемографијаУреди

КултураУреди

ЛичностиУреди

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди