Бајан-Ул, Дорнод

Бајан-Ул (монголски: Баян-Уул) е област во Монголија во покраината Дорнод. Во 2017 година, неговото население било 4654[1].

НаводиУреди

Координати: 49°07′19″N 112°40′16″E / 49.12194° СГШ; 112.67111° ИГД / 49.12194; 112.67111