Баничан е село во Општина Гоце Делчев.


Баничан
Карта
Општина: Општина Гоце Делчев
Население: 593
Поштенски број: 2905
Повикувачки број: -
Надморска височина: 508
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди