Арас (село)

село во Албанија

Арас — село во западна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар[1], во округот Пешкопеја и во општината Арас.

Арас
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Географија

уреди

Историја

уреди

Демографија

уреди

Култура

уреди

Личности

уреди

Наводи

уреди
  1. „Law nr. 115/2014“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2015-09-24. Посетено на 2015-06-09.

Надворешни врски

уреди