Ан Бјанг-хун

велосипедист

Ан Бјанг-хун (корејски: An Byeong-hun; р. 6 октомври 1940) — поранешен јужнокорејски друмски велосипедист. Настапил на друмската трка и екипниот хронометар на Летните олимписки игри 1964.[1]

Ан Бјанг-хун
Лични податоци
Цело имеАн Бјанг-хун
Роден6 октомври 1940(1940-10-06)(83 г.)
 Јужна Кореја
Податоци за клубот

Наводи

уреди
  1. „An Byeong-hun Olympic Results“. sports-reference.com. Архивирано од изворникот на 2009-11-30. Посетено на 16 август 2014.

Надворешни врски

уреди