Аллан Нордберг (фарски: Allan Norðberg; 25 март 1994) — фарски ракометар кој настапува за машка ракометна репрезентација на Фарски Острови.

Аллан Нордберг
Лични податоци
Спорт Ракомет

Наводи уреди