Александар Галибин

Александар Владимирович Галибин (руски: Александр Владимирович Галибин, роден на 27 септември 1955 во Санкт Петербург) — руски и советски глумец.

Александар Галибин
Роден(а)Александар Владимирович Галибин
Занимањеглумец
Активен1976 – денес

Галибин е најпознат по своите улоги во филмовите: „Романови - Империјална фамилија“ и „Мајсторот и Маргарита“.