Џина Папас Џокси или Ѓорѓе Васиќ (11 октомври 1957, Скопје) — македонски пејач.[1][2]

Џина Папас Џокси
Роден Ѓорѓе Васиќ
11 октомври 1957
Скопје
Занимање пејач, водител


Наводи уреди

  1. „Muzika.Net.Mk > Изведувачи > Џокси > Лична карта“. web.archive.org. 2005-01-18. Архивирано од изворникот на 2005-01-18. Посетено на 2020-10-21.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)
  2. „Џина Папас Џокси имам три портала и радио ама и по фестивали пејам, да падне паричка“. ДоказМ.мк. Архивирано од изворникот на 2021-04-17. Посетено на 2021-04-17.