Јестебург (општинска заедница)

Јестебург (германски: Hollenstedt) — општинска заедница во округот Харбург, во сојузната покраина Долна Саксонија, Германија. Нејзино седиште е селото Јестебург.

Грб на општината Јестебург
Грб на општината Јестебург

Општинската заедница Јестебург се состои од следниве општини:

  1. Бендесторф
  2. Хармсторф
  3. Јестебург

53°18′29″N 9°57′14″E / 53.308° СГШ; 9.954° ИГД / 53.308; 9.954