A Star Is Born (филм од 2012)

A Star Is Born е американски мјузикл кој раскажува приказна за млада жена која навлегува во бизнис, се сретнува и се заљубува во маж, додека нејзината кариера расте, а онаа на мажот опаѓа. Бијонсе Ноулс е најавена како глумица за главната женска улога, а Клинт Иствуд како режисер.[1][2]

„A Star Is Born“
РежисерКлинт Иствуд
ПродуцентБили Гербер
Басил Иваник
Џон Петерс
СценаристВил Фетерс
НастапуваатБијонсе Ноулс
ДистрибутерWarner Bros.
Премиера2012
ДржаваШаблон:Film US
Јазиканглиски

НаводиУреди

  1. Magrath, Andrea (2011-01-21). „A Star Is Born... again: Clint Eastwood in talks to direct Beyonce in yet another remake of Hollywood classic“. Daily Mail. конс. 2011-01-21. 
  2. Ш.Н (29.06.2011). „Бијонсе и Ди Каприо партнери на филм?“. Kajgana.com. конс. 1 јули, 2011. 

Надворешни врскиУреди