192 е вториот студиски албум на македонската поп-пејачка Елена Ристеска. Албумот е реализиран на 26 декември 2006 година. Топ 5 синглови од албумот се: "Нинанајна", "Есен во мене", "Усни Како Темно Мастило", "Милиoнер", "Некаде Далеку" од кои три се искачија на првото место на Македонските топ листи.

„192“
Студиски албум од Елена Ристеска
Издаден26 декември, 2006
Снимен2005-2006
ЖанрПоп-музика
Траење44:24
Издавачка куќаМ2 Продукција
ПродуцентДарко Димитров, Раде Врчаковски, Лерој Чемберс
Елена Ристеска — Хронологија
Ден и ноќ (2003) 192 (2006) Милионер (2008)

Список на песни уреди

 1. „Welcome“
 2. “192„
 3. „Милионер“ (со Лирој Чемберс)
 4. „Има ли крај„
 5. „Некаде далеку„
 6. „Ни на небо, ни на земја„
 7. „Есен во мене„
 8. „Усни како темно мастило„
 9. „Ромео и Јулија„
 10. „Тоа што плачам„
 11. „Нинанајна„ (Македонска верзија)
 12. „Не можам„