.wfНајвисок државен домен за Валис и Футуна. Со овој домен раководи AFNICи регистрирањето е отворено за сите .

.wf
Воведен1997
Тип на доменНајвисок државен домен
РегистарAFNIC
ПокровителAFNIC
Наменета употребаЕнтитети поврзани со  Валис и Футуна
Фактичка употребаОтворен за регистрација,но со ограничена употреба [1][2]
Мреж. местоnic.wf (redirects to afnic.fr)
DNSSECда

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди