Шњадово (Мазовско Војводство)

Шњадово (полски: Śniadowo) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Шњадово
Śniadowo
Шњадово is located in Полска
Шњадово
Шњадово
Координати: 52°30′35″N 20°38′13″E / 52.50972° СГШ; 20.63694° ИГД / 52.50972; 20.63694
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно95[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди