Шарга, Гови-Алтај

Шарга (монголски: Шарга) е област во Монголија во покраината Гови-Алтај. Во 2009 година, неговото население било 1,921.[1]

Регионот Сомон Шарга Гови-Алтај
Регионот Сомон Шарга Гови-Алтај

НаводиУреди

Координати: 46°16′07″N 95°16′21″E / 46.26861° СГШ; 95.27250° ИГД / 46.26861; 95.27250