Чарна (Новодвурски Округ)

Чарна (полски: Czarna) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Чарна
Czarna
Чарна is located in Полска
Чарна
Чарна
Координати: 52°31′36″N 20°37′14″E / 52.52667° СГШ; 20.62056° ИГД / 52.52667; 20.62056
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно31[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди