Цис е општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Карта на Чук.

Поврзано уреди

Координати: 7°17′55″ N; 151°49′27″ E / 7.2985° СГШ; 151.8241° ИГД / 7.2985; 151.8241