Цецерлег, Ховсгол

Цецерлег (монголски: Цэцэрлэг, градина, парк) е област во Монголија во покраината Ховсгол.

49°31′33″N 97°44′13″E / 49.52583° СГШ; 97.73694° ИГД / 49.52583; 97.73694