Цаганур, Бајан-Олги

Цаганнур (монголски: Цагааннуур, бело езеро) е област во Монголија во покраината Бајан-Олги. Во 2014 година, неговото население било 1436.[1]

Наводи уреди

  1. „АЙМГИЙН ХҮН АМ, НИЙГМИЙН ЗАРИМ ҮЗҮҮЛЭЛТҮҮД“ (PDF) (монголски). Bayan-ulgii.nso.mn. Архивирано од изворникот (PDF) на 2020-01-30. Посетено на 31 January 2020.

49°30′25″N 89°43′52″E / 49.50694° СГШ; 89.73111° ИГД / 49.50694; 89.73111