Цаганделгер, Дундгови

Цаганделгер (монголски: Цагаандэлгэр) е област во Монголија во покраината Дундгови. Во 2007 година, неговото население било 1,319.[1]

НаводиУреди

  1. [1] Архивирано на 29 март 2007 г.

Координати: 46°24′31″N 107°38′22″E / 46.40861° СГШ; 107.63944° ИГД / 46.40861; 107.63944