Хидео Шиноџима (роден 21 јануари 1910 - починал на 11 февруари 1975) — поранешен јапонски фудбалер.

Јапонија Хидео Шиноџима
Лични податоци
Роден на 21 јануари 1910(1910-01-21)
Роден во Јапонија
Починал на 11 февруари 1975(1975-02-11) (возр. 65)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930 Јапонија Јапонија 2 (1)

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски уреди