Херлен, Хенти

Херлен (монголски: Хэрлэн) е област во Монголија во покраината Хенти. Во 2010 година, неговото население било 20,935.[1]

НаводиУреди

  1. National Census 2010 (sum level divisions)

Координати: 47°19′24″N 110°39′40″E / 47.32333° СГШ; 110.66111° ИГД / 47.32333; 110.66111