Хаирхандулан, Оворхангај

Округ во Монголија

Хаирхандулан (монголски: Хайрхандулаан) е област во Монголија во покраината Оворхангај.

45°57′42″N 102°03′42″E / 45.96167° СГШ; 102.06167° ИГД / 45.96167; 102.06167