Филип Ли (англиски: Philip Lee, р. 26 мај 1981 година во Вашингтон, САД) е корејско-американски глумец. Познат е по неговите улоги во јужнокорејските телевизиски серии „Легендата“ (2007) и „Тајната градина“ (2010).[1]

Наводи

уреди
  1. „Phillip Lee“. IMDb. Посетено на 2020-07-06.