Фала-Бегуец

(Пренасочено од Фала-Бегуетс)
Карта на Чук.

Фала-Бегуец е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

НаводиУреди

ПоврзаноУреди

Координати: 7°21′17″ N; 151°40′01″ E / 7.3548° N; 151.6669° E / 7.3548; 151.6669