Уман (Микронезија)

(Пренасочено од Уман (остров))

Уман е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Уман е една од општините во државата.

Наводи уреди

Координати: 7°18′04″ N; 151°52′50″ E / 7.3011° СГШ; 151.8805° ИГД / 7.3011; 151.8805

Поврзано уреди