Трембки Старе (полски: Trębki Stare) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Трембки Старе
Trębki Stare
Трембки Старе
Трембки Старе
Трембки Старе is located in Полска
Трембки Старе
Трембки Старе
Координати: 52°26′40″N 20°32′47″E / 52.44444° СГШ; 20.54639° ИГД / 52.44444; 20.54639
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно411[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди