Трембки Нове (полски: Trębki Nowe) — село во општината Закрочим во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Трембки Нове
Trębki Nowe
Трембки нове
Трембки нове
Трембки Нове is located in Полска
Трембки Нове
Трембки Нове
Координати: 52°27′24″N 20°32′39″E / 52.45667° СГШ; 20.54417° ИГД / 52.45667; 20.54417
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЗакрочим
Население (2011)
 • Вкупно597[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи

уреди