Тајшир, Гови-Алтај

Тајшир (монголски: Тайшир) е област во Монголија во покраината Гови-Алтај. Во 2009 година, неговото население било 1,536.[1]

НаводиУреди

Координати: 46°42′44″N 96°31′42″E / 46.71222° СГШ; 96.52833° ИГД / 46.71222; 96.52833