„Тарис, кралот на водата“ (француски: La Natation par Jean Taris; Taris, roi de l'eau) — француски документарен филм од 1931 година, во режија на Жан Виго.[1]

СинопсисУреди

Филмот прикажува сцени од тренингот на познатиот француски пливач Жан Тарис (Jean Taris).

НаводиУреди