Тарагт, Оворхангај

Тарагт (монголски: Тарагт) е област во Монголија во покраината Оворхангај.

Мапа на Оворхангај Тарагт

46°18′06″N 102°26′51″E / 46.30167° СГШ; 102.44750° ИГД / 46.30167; 102.44750