Такаши Хирано

Такаши Хирано (роден 15 јули 1974) — јапонски фудбалер.

Јапонија Такаши Хирано
Лични податоци
Роден на 15 јули 1974(1974-07-15)(49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–2000 Nagoya Grampus Eight
2000 Kyoto Purple Sanga
2001 Júbilo Iwata
2002 Vissel Kobe
2003–2005 Tokyo Verdy
2006 Yokohama F. Marinos
2007 Omiya Ardija
2008–2010 Vancouver Whitecaps
Репрезентација
1997–2000 Јапонија Јапонија 15 (4)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Репрезентативна кариера

уреди

Такаши Хирано бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1997 5 1
1998 7 2
1999 0 0
2000 3 1
Вкупно 15 4

Надворешни врски

уреди