ТВ Канал Визија e телевизиски канал од Прилеп, Македонија[1]. Таа е приватна локална телевизија, која содржи голем број на емисии,од поле на политиката и економијата. Голем број на документарни и телевизиски серии (често познати американски серии). ТРД ВИЖН БМ - ТВ Канал Визија на 11 февруари 2008 година го имаше своето прво емитување во етер како единствена локална телевизија. Нашата цел беше и сѐ уште е објективно и непристрасно информирање за актуелните случувања во градот Прилеп и околните населени места. За помалку од пет години прераснавме во регионална дигитална телевизија која покрива 12 општини со повеќе од 350.000 жители. Денес Канал Визија ја пренесуваат сите кабелски оператори во регионот, а нашите друштвени медиуми месечно бројат милионска посетеност. Програмата на нашата телевизија континуирано се емитува 24 часа, седум дена во неделата. Неделно во наша продукција имаме повеќе од 20 сопствени емисии во кои се опфатени информативните, економските, културните, спортските, забавните и други случувања во регионот. Како доказ кон нашата посветеност кон гледачите е и неодамнешниот извештај на АВМУ, кој утврди дека Канал Визија има највисок рејтинг и гледаност од сите останати регионални телевизии.

ТВ Канал Визија
Отпочната1994
ДржаваПрилеп, Македонија Македонија
Веб-странаwww.kanalvizija.com

Програма

уреди
Емисии
Серии

Наводи

уреди
  1. „Телевизии“. Реклама.мк. Архивирано од изворникот на 2011-09-10. Посетено на 2012-03-18.

Надворешни врски

уреди