Стара Домброва (Мазовско Војводство)

Стара Домброва (полски: Stara Dąbrowa) — село во општината Леонќин во Новодвурскиот Округ на Мазовското Војводство, средна Полска.

Стара Домброва
Stara Dąbrowa
Стара Домброва is located in Полска
Стара Домброва
Стара Домброва
Координати: 52°20′31″N 20°33′51″E / 52.34194° СГШ; 20.56417° ИГД / 52.34194; 20.56417
ДржаваПолска Полска
ВојводствоМазовско
ОкругНоводвурски
ОпштинаЛеонќин
Население (2011)
 • Вкупно230[1]
Час. појасCET (UTC+1)
Повик. бр.+48 22

Наводи уреди