Жепа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
(Создадена страница со: {{Инфокутија села во Албанија| | име=Жепа | област=[[Област Белград (Албанија)|Белград]...)
 
с (Бот: козметички промени)
'''Жепа''' е село во јужна [[Албанија]]. Селото се наоѓа во [[област Белград (Албанија)|областа Белград]], [[округ Поличане|округот Ура Вајгуроре]] и [[општина Жепа]].
 
== Историја ==
 
== Географија ==
 
== Демографија ==
 
== Култура ==
 
== Личности ==
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
== Видете исто така ==
* [[Листа на села во Албанија]]
 
== Надворешни врски ==
 
{{Албанија-гео-никулец}}
941.847

уредувања