Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот: Измена шаблона: Одбрана
с (Отстрането уредувањето на Pella01 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
с (Бот: Измена шаблона: Одбрана)
*Ph. Petsas, ''Pella. Alexander the Great's Capital'', Thessaloniki, 1977. {{en}}
 
{{одбранаИзбрана}}
 
[[Категорија:Античка Македонија]]
941.847

уредувања