Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Македонија 2007/2008“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: pl:Prwa liga macedońska (2007/2008))
{{Сезони во 1 МФЛ}}
 
[[Категорија:Натпреварувачки сезони во првата фудбалска лига на Македонија|2007/-2008]]
[[Category:2007-08 фудбалски лиги]]
[[Category:2007 во Република Македонија|Прва лига]]
[[Category:2008 во Република Македонија|Прва лига]]
 
 
[[en:Macedonian Prva Liga 2007-08]]