Разлика помеѓу преработките на „Гого Ивановски“

Додадени 245 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Биог-никулец}}
 
'''Гого Ивановски''' ([[Скопје]], [[18 јануари]] [[1925]] - [[15 декември]] [[2004]]<ref>{{цитирана веб страница|url=http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=40728|title=Почина писателот Гого Ивановски|first=16.12.2004|publisher=А1|language=македонски|accessdate=2010-03-18}}</ref>) ебил македонски поет и раскажувач. Член е на [[ДПМ|Друштвото на писателите на Македонија]] од [[1947]] година.
 
Завршил високо стручно образование. Работел како уредник во Македонската телевизија.
*„Подземни води“ (поезија, 1958)
*„Песни од третото доба“ (2000)
 
==Наводи==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Македонски писатели|И]]