Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Писатели“

с
Бот Додава: mwl:Catadorie:Scritores Менува: ar:تصنيف:كتاب ومؤلفون; козметички промени
с (Брзо додавање категорија Професии (со користење на HotCat))
с (Бот Додава: mwl:Catadorie:Scritores Менува: ar:تصنيف:كتاب ومؤلفون; козметички промени)
[[Категорија:Книжевност]]
[[Категорија:Луѓе по занимање]]
[[Категорија:Професии]]
 
[[af:Kategorie:Skrywers]]
[[am:መደብ:ጸሓፊዎች]]
[[an:Categoría:Escritors]]
[[ar:تصنيف:مؤلفونكتاب ومؤلفون]]
[[ast:Categoría:Escritores]]
[[az:Kateqoriya:Yazıçılar]]
[[ms:Kategori:Pengarang]]
[[mt:Kategorija:Kittieba]]
[[mwl:Catadorie:Scritores]]
[[nah:Neneuhcāyōtl:Tlahcuilōni]]
[[nds:Kategorie:Schriever]]
[[zh-min-nan:Category:Chok-ka]]
[[zh-yue:Category:作家]]
 
[[Категорија:Професии]]