Разлика помеѓу преработките на „Тракиски јазик“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: la:Lingua Thracica)
{{ИЕ-јазик-никулец}}
 
[[Категорија:ИндоевропскиПалеобалкански јазици]]
[[Категорија:Мртви јазици на Балканот]]
[[Категорија:Мртви јазици во Европа]]