Разлика помеѓу преработките на „Сферно огледало“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
[[Огледало]] кое е дел од [[површина]] на [[сфера]] се нарекува сферно [[огледало]].
941.847

уредувања