Разлика помеѓу преработките на „Синтеза“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{никулец}}
Зборот '''синтеза''' (латински: [[synthesis]]- спојува) има најразлични значења.
941.847

уредувања