Карпестата уметност во Македонија: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
сНема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Карпестата уметност во [[Македонија]] почнала да се создава пред повеќе од 15 000 години. Оваа уметност ја создавале праисториските луѓе кои ја населувале територијата на Македонија пред повеќе милениуми.
 
941.847

уредувања