Разлика помеѓу преработките на „Илинден Спасе“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Писателот '''Илинден Спасе''' е син на познатиот албански писател од македонско потекло [[Стерјо Спасе]].
 
941.847

уредувања