Разлика помеѓу преработките на „Здравје“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Отстрането уредувањето на 77.29.164.186 (разговор), вратено на последната верзија на Xqbot)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{никулец}}
Поимот '''здравје''' може да се дефинира негативно како отсуство на [[болест]], функционално како способност да се справи со секојдневните активности, или позитивно како физичка спремност и благосостојба.
941.847

уредувања