Буада (округ): Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(Креирана страница со: '''Буада''' е округ во Науру и е дел од изборната единица [[Изборна единица Буада|Буада]...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Буада''' е округ во [[Науру]] и е дел од изборната единица [[Изборна единица Буада|Буада]].
 
941.847

уредувања