Разлика помеѓу преработките на „T (латиница)“

Додадени 57 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''T''' е дваесеттата [[буква]] од [[латиница]]та. Оваа буква има фонетската вредност /t/ или /d/. Оваа буква се користи во македонскиот јазик за транскрипција на кириличната буква ''[[т]]''.
 
941.847

уредувања