Разлика помеѓу преработките на „Луј XVI“

Додадени 4 бајти ,  пред 11 година
с
Замена на Image:LouisXVI.jpg со Image:Louis16-1775.jpg (од страна на Shizhao поради: Was in category "Duplicate", exact duplicate).
с
с (Замена на Image:LouisXVI.jpg со Image:Louis16-1775.jpg (од страна на Shizhao поради: Was in category "Duplicate", exact duplicate).)
| name =Луј XVI
| title =Крал на Франција и на Навара
| image =[[Податотека:LouisXVILouis16-1775.jpg|180px]]
| caption = Луј XVI
| reign =[[10 мај]] [[1774]] – [[10 август]] [[1792]]