Разлика помеѓу преработките на „Километри на час“

нема опис на уредувањето
с
*[[Големински редови (брзина)]]
*[[Милји на час]]
 
 
{{measurement-stub}}
 
==Наводи==
*[http://www.odometre.com Претворање на метрички и британски единици] {{en}}
*[http://www.convert-me.com/en/convert/speed Претворувач-пресметувач на единици за брзина] {{en}}
 
{{measurement-stub}}
 
[[Категорија:Единици за брзина]]