Разлика помеѓу преработките на „Џон Доуленд“

Додадени 318 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
с (+1 медија)
с
 
{{multi-listen start}}
{{multi-listen item|filename=Dowland-The Earl of Essex Galliard.ogg|title=Галијардата на Грофотгрофот од Екекс (''|description=The Earl of Essex Galliard'')|description=инструментална за лејта|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=Dowland-The Frog Galliard.ogg|title=Жабјата галијарда|description= (''The Frog Galliard'')|description=инструментална за лејта|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen item|filename=John Dowland-Can She Excuse.ogg|title=Може ли таа да ми прости|description= (''Can She Excuse'')|description=Консорт со пеење|format=[[Ogg]]}}
{{multi-listen end}}
 
==Видете исто така==
*[[Консорт]]
*[[Галијарда]]
*[[Павана]]
*[[Елизабетанска музика]]
*[[Ренесансна музика]]
[[Категорија:Барокни композитори|Д]]
[[Категорија:Англиски композитори|Д]]