Разлика помеѓу преработките на „Логика на непрецизноста“

с
нема опис на уредувањето
с
 
== Надворешни врски ==
{{Портал|Логика|Zellweger-LogicGarnet.jpg}}
*[http://plato.stanford.edu/entries/logic-fuzzy/ Фази логика] – статија на [[Стенфордска енциклопедија на философијата|Стенфордската енциклопедија на философијата]] {{en}}
*[http://irafm.osu.cz/ Институт за истражување и примени на фази моделирањето] {{en}}